Víťazný drink Prievidžanka Sandra namiešala z vodky Pure, Apple Tea vodky, jahodového sirupu, pomarančovej šťavy a streku angostury.

Alternative Cup   13 - vitazka

 

Väčšina výrobcov liehovín vo svete sa skôr či neskôr podujme organizovať súťaže v miešaní drinkov. Tak sa zvyšuje povedomie o ich značkách, ale aj celkovo sa dvíha kultúra barmanského remesla a pitia. Nestville Distillery, ktorý prekvapil americký trh Double Cross vodkou a neskôr vytvoril aj rad vodiek Alternative pre slovenský trh, vyzval nedávno budúcich barmanov do súťaže Alternative Cup.

 

 

Pozvanie prijalo 16 škôl zo Slovenska a Čiech a ich úlohou bolo vytvoriť nápoje „ready to drink“ – nízkoalkoholické miešané nápoje s vysokou mierou pridanej hodnoty, estetiky, originality a atraktívnosti. Účasť bola „pol na pol“, teda 17 barmanov a 16 barmaniek, viac sa však darilo dievčatám. Získali všetky tri umiestnenia v súťaži jednotlivcov. Aj vo víťazných družstvách figuruje vždy najmenej jedno dievčenské meno.

 

„Mali decentnejśiu techniku a robili aj o dosť menej chýb,” hodnotí podujatie hlavný rozhodca Mgr. Michal Sekereš. Rozdiely videl aj medzi reprezentáciou českých a slovenských škôl, spoza rieky Moravy si žiaci priniesli lepšiu techniku. „Takto kvalitne organizovanú a zvládnutú súťaž som ešte na Slovensku nezažil. Pripravené drinky boli veľmi chutné a všetky spĺňali kritériá kategórie long drink, čo je na takýchto súťažiach veľmi dôležité.“

 

Neznamená to, že budúci barmani nemajú čo zlepšovať. Slabiny ukázali najmä v čistote skla a inventára, žiaci sa dopúšťali chýb v postavení pracoviska na „open bare“ a nevedeli vždy dodržať časový limit. Prekvapením sa stal barman, ktorý pripravil mimoriadne zaujímavý servis pre svoj miešaný nápoj. „Potešilo ma, že som po prvýkrát v kategórii juniorov videl použite prvkov molekulárnej mixológie.“

 

Najviac vavrínov si odniesla Stredná odborná škola obchodu a služieb v Prievidzi; pomyselné zlato získala Sandra Stupňanová a v dvojici s Róbertom Vávrom zase striebro. Rovnako dopadla Hotelová akadémia Otta Brucknera v Kežmarku. Striebro si vymiešala Katarína Frisíková a v dvojici s Michaelou Kriššákovou zase zlato. Bronz putoval do SOŠ obchodu a služieb v Galante vďaka Michaele Schavelovej, taký istý výsledok dosiahla aj v družstve s Marošom Paulíkom.

 

Víťazný drink sa volá Nestville Mars a Prievidžanka Sandra ho namiešala z vodky Pure, Apple Tea vodky, jahodového sirupu, pomarančovej šťavy a streku angostury.

 

Zdroj: http://restauracie.etrend.sk/restauracie-aktuality/skoly-miesali-nizkoalkoholicke-drinky.html

 

NOVINKY

Nestville Distillery

Hniezdne 471

065 01 Hniezdne

Marketingové oddelenie

052/42 636 15

marketing@bgv.sk

logo-nestville-distillery

logo-alt

Obsah tejto webovej stránk je vhodný len pre osoby staršie ako 18 rokov

The content of this website is suitable only for persons over 18 years

- 18